UK SATIÞ KONTRATI: +44 (0) 1226 320939 - North American Sales Toll Free: 1-855-235-9706 Log in   Eng   Fra   Ger   Ita   Pol   Por   Rus   Spa   Tur   Gre

Melett HAKKIND

1995 YILINDA KURULAN MELETT,YÜKSEK KALİTELİ TURBO PARÇALARI sunarak ORİJİNAL TURBO ÜRETİCİLERİN PARÇA SAĞLAMADIĞI DURUMLARDA TURBO REVİZYONUNA OLANAK VERİR.GEÇEN 17 YILDA MELETT MARKASI, SÜREKLİLİĞİ İLE TURBO REVİZYONU YAPAN FİRMALAR TARAFINDAN EN GÜVENİLİR MARKALARDAN BİRİ OLARAK GÖRÜLÜR.

NASIL BAŞLADIK?

MELETT 1995 YILINDA Melvyn Hackett TARAFINDAN DEWSBURY DE KURULMUŞTUR.MELVYN HACKETT DAHA ÖNCELERİ GARRETT VE ROTOMASTER İÇİN ÇALIŞMIŞTI.DAHA ÖNCELERİ ROTOMASTER DÜNYANIN EN BÜYÜK TURBO YAN SANAYİ YEDEK PARÇA ÜRETİCİSİYDİ.1985 YILINDA ROTOMASTER GARRETT TARAFINDAN SATIN ALINDIKTAN SONRA, MELVYN HACKETT 9 YIL BOYUNCA GARRETTİN AFTERMARKET DEPARTMANININ BAŞINDA BULUNDU.EMEKLİ OLDUKTAN SONRA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRMEK İSTEYEN MELVYN, ROTOMASTER MODELİNİ BAZ ALARAK KENDİ ŞİRKETİNİ AÇTI VE BU ŞİRKETE MELETT ADINI VERDİ.

KURULUŞUNDAN İTİBAREN İLK 6 YIL BOYUNCA MELVYN HACKETT’IN 2001 YILINDA ÖLÜMÜNE KADAR FİRMA ÇOK BÜYÜK BİR BÜYÜME İVMESİ KAZANDI.ÖLÜMÜNDEN SONRA GEÇEN 12 AYLIK SÜRE İÇERİSİNDE FİRMANIN GELECEĞİ BELİRSİZDİ.ANCAK 12 AY SONRA MELETT’İN ŞU ANDAKİ SAHİBİ IAN WARHURST FİRMAYI SATIN ALDI.

YENİ BAŞLANGIÇLAR…

GEÇEN 16 SENEDE BİRÇOK DEĞİŞİKLİKLER OLDU...

AKİNA MÜHENDİSİ VE MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ODASI ÜYESİ OLAN Ian Warhurst, TURBO YAN SANAYİ SEKTÖRÜNÜN İYİ BİR SEKTÖR OLACAĞINI ÖNGÖRÜR.ÜÇ ÇALIŞAN İLE BAŞLAYAN FİRMADA ŞU ANDA ELLİ KİŞİ ÇALIŞMAKTADIR.

IAN KÜÇÜK YAŞLARINDAN İTİBAREN AİLESİNİN İŞİNDEN DOLAYI ARABA MOTORLARINA MERAKLIDIR.MAKİNA MÜHENDİSLİĞİNDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA, BİR SÜRE ALÜMÜNYUM ENDÜSTRİSİNDE ÇALIŞMIŞTIR.2001 YILINDA ÇALIŞTIĞI FİRMADA YÖNETİCİ VE HİSSADAR OLMUŞTUR.2001 YILININ SONUNDA HİSSELERİNİ SATMIŞ VE KENDİ İŞİNİ KURMAYA KARAR VERMİŞTİR.BU SIRADA MELETT FİRMASININ YENİ BİR SAHİP ARADIĞINI ÖĞRENİR VE MELETT FİRMASINI SATIN ALIR VE ALIR ALMAZ AUTOMECHANİKA 2002 YE KATILIR.

BU HIZLI BÜYÜMEYLE BİRLİKTE 2006 NIN TEMMUZ AYINDA DEWSBURY DEKİ YERİNDEN CLAYTON WEST HUDDERSFIELD DAKİ YERİNE TAŞINIR.YENİ TESİSTEKİ AYRINTILAR BÜYÜMEYE VE GELİŞMEYE OLANAK SAĞLAR.

BUGÜN…

MELETT BİRÇOK MÜŞTERİSİYLE BERABER , TURBO SEKTÖRÜNÜNDE BÜYÜMESİYLE BİRLİKTE SON BİRKAÇ YIL İÇERİSİNDE MARKETTE HIZLA BÜYÜMÜŞTÜR.BU BÜYÜMEYİ SÜRDÜRMEK, ÜRÜN ÇEŞİDİNİ ARTTIRMAK, KALİTE VE STOĞU İLERİYE GÖTÜRMEK İÇİN MAKİNELEŞMEYE, TECRÜBELİ ELEMANA VE TESİS KALİTESİNE YATIRIM YAPMAKTADIR.

MART 2011 İTİBARİYLE MELETT 1,4 MİLYON EURO YATIRIM YAPARAK BARNSLEYDEKİ YENİ TESİSLERİNE TAŞINMIŞTIR.BU SAYEDE MÜŞTERİLERİNE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEYİ, KALİTEYİ GELİŞTİRMEYİ VE DAHA FAZLA İSTİHDAM SAĞLAMAYI AMAÇLAMIŞTIR.

KAYIT

Sitemizden; turbolarla ilgili tüm detaylara, kataloglara, kalibrasyon bilgilerine ve yeni ürün bilgilerine ulaşabiloirsiniz.Daha çok bilgi için, login@melett.com adresinden bizimle kontağa geçiniz.

Eğer müşterimiz iseniz, sisteme giriş detayları ve parola bilgileri mail olarak gönderilmiştir.Eğer bu bilgiler size ulaşmadıysa, login@melett.com adresine mail atarak nasıl şifre alacağınızı öğrenebilirsiniz.