UK SATIÞ KONTRATI: +44 (0) 1226 320939 - North American Sales Toll Free: 1-855-235-9706 Log in   Eng   Fra   Ger   Ita   Pol   Por   Rus   Spa   Tur   Gre

Turbo Parça dizaynı & Üretimi

İhtiyaç duyulduğu hallerde, Yeni parçalar üretmek için, MELETT gerekli yatırımları yapar.Bu durumdan anlaşılacağı gibi MELETT kalıp ve parça imalatının kalite kontrolünü çok hassas olarak yapabilmektedir.Bir çok döküm malzeme üzerinde, malzeme tanımlaması yapılması açısından kalıp ve üretim numaraları vardır.

Melett’in başarısının sırrı, piyasanın şu andaki ve gelecekteki ihtiyaçlarını çok iyi bilmesidir. Müşteriler ile belirli aralıklarla yapılan görüşmeler sayesinde piyasanın şimdiki ve gelecekteki ihtiyaçları belirlenir.Melett’in zirvedede olmasının nedeni budur.Yeni parçalar hızla araştırılır,belirlenir ve bu sayede piyasanın ihtiyaçları karşılanır.

Parça Dizaynı ve Töleranslandırma. 

Parçanın fonksiyonun tam olarak anlaşılması, parça dizaynının ilk aşamasıdır.En son bilgisayar destekli dizayn teknolojilerini kullanarak, mühendislerimiz detaylı dizayn çizimlerine ulaşmakta ve tüm töleransları hesaplamaktadırlar.Malzeme özellikleri, yüzey sertliği ve yüzey pürüzsüzlüğü çok hassas olarak analiz edilir.Orijinal ekipmana sadık kalınarak parça dizyaynı yapılır ve bu sayede istenen yağ akışı ve çalışma töleranslarına ulaşılır. Tüm ürünler sıkı bir incelemeden geçtikten sonar stoğa girer.Stoğa girmeden once tüm emme pervaneleri ve egzost millerinin balansı yapılır.

Yüksek duyarlılıklı üretimin kontrolü

Melett gereken yerlerde, OEM üreticilerinin başvurduğukalite control ve inceleme yöntemlerine başvurur.Stoğa giren her parti malzemeden alınan numunelede gerekli ölçümler yapılır ve yüklemede “üretim onay proses” evrakı oluşturulur.Bu evrakta tüm kritik ölçümler ve bunların uygunluğu görülür. Her parti stoğa bir numara verilir ve bu numaralandırma sayesinde her türlü control yapılır. Hazırlanan her parti tamir takımın QC numaraları vardır.Bu sayede tamir takımının her hareketi control edilir.

Farklı Burç ve Segmanlar

Daha ileri revizyonlar için, Melett bir çok burç ve segmanın muhtelif bindeliklerde farklı burç ve segmanlarını üretmektedir. Dıştan farklı burçlar sayesinde, gövde içerisinde, içten farklı burçlar sayesinde mil üzerinde tadilat yapma olanağı sağlanır. Değişik varyasyonlarda dıştan farklı segmanlae sayesinde, gövde içersindeki piston yatağı ve mil üzerindeki segman yuvasının aşınmalar halinde genişletilerek kullanılması sağlanır. Dıştan farklı segmanlar radyal kalınlığı arttırmasıyla, mil üzerindeki segman yuvasının derinliğinin ayarlanmasına olanak sağlanır. Tüm detaylar ve mevcut olan farklı burç ve segmanlar için lütfen ilgili kataloğu inceleyiniz.
Tüm malzeme ölçüleri ve töleranslar Atölye referans kitapçığında bulunmaktadır ve ücretsiz olarak gönderilir.

360º Kitler ve performans yükseltme

Melett’in ürün gamında Garrett T2/25, T3/04B ve MHI TD04 & TD05 için, 360º yağ plaka kitleri ve özel tip segmanlar bulunmaktadır.Bu ürünler özel veya karbon ve dinamik uygulamalar uyan kitler olarak sunulur.Geliştirilmiş yağlama kitleri burçların merkezine olan yağlamayı arttırarak yüksek yağlama ve soğutmayı sağlar.Geniş alanlı yağlama yüzeyiayrıca yüksek yağlama ihtiyaçlarında daha iyi çalışır ve basınç artışı sağlar.Bu aşırı yüklemeli sistemlerde bir zorunluluktur.

Daha fazla bilgi ve fiyatlar için lütfen Melett ile temasa geçiniz.

KAYIT

Sitemizden; turbolarla ilgili tüm detaylara, kataloglara, kalibrasyon bilgilerine ve yeni ürün bilgilerine ulaşabiloirsiniz.Daha çok bilgi için, login@melett.com adresinden bizimle kontağa geçiniz.

Eğer müşterimiz iseniz, sisteme giriş detayları ve parola bilgileri mail olarak gönderilmiştir.Eğer bu bilgiler size ulaşmadıysa, login@melett.com adresine mail atarak nasıl şifre alacağınızı öğrenebilirsiniz.